Tarihçe

Kuzey Kıbrıs'ın Lider Şirketleri

Tarihçe

Kurucu başkanımız Reşat Altınör, ticaret hayatına kuyumculuk işi ile başladı. İlk mağazasını Girne'nin merkezinde açtı. Kuzey Kıbrıs'ın lider kuyumculuk markası olma adımlarını, Mağusa, Lefkoşa ve İstanbul'da açtığı şubelerle attı. Daha sonraları, döviz burolarıda faaliyete girdi.

Altınör Kuyumculuk; önce kalite ilkesiyle müşteri memnuniyetini sentezleyen, tecrübeli firmaların başında geldi. Deneyimli personeliyle, elmastan mücevhere, teknolojinin son mucizelerinden faydalanarak, çok çeşitli modeller üretildi.

İnşaat şirketimizin temelleri 1999'da Girne'nin doğusunda Çatalköy'de 4 yıldızlı bir otel kurma fikriyle atılmıştır. Bunun ardından başka bina projeleri de hayata geçirilmiştir. İlk kompleksler (Bellapais yolundaki Altınkaya Restoran yanında) tamamlanmıştır.Altınör, büyük bir talep olduğunu görünce proje sayısını arttırmış, düşük fiyat, yüksek kalite politikasıyla pek çok proje tamamlamıştır. Kıbrıs'ın hemen hemen her bölgesinde Altınör'ün binalarını görebilirsiniz.

Altınör İnşaat, her projesinde müşteri memnuniyetini ön planda tutan yaratıcı çözümler sunmuştur. Altınör İnşaat, birinci sınıf ekipman ve materyal kullanımı yanında yetenekli insan kaynakları, uluslararası kalite yönetimi, yenilenen plan ve programlama metodları ile deneyimli ve dinamik yönetim anlayışı temel alınarak başarılarını arttırarak devam etmektedir.

Altınör İnşaat, şu anda fiyatları 45k ile 70k arasında değişen pek çok projeyi sürdürmektedir.

2008 yılı itibarı ile, Altınör Şirketler Grubu, Fahri Altınör'ü CEO ve Vice President olarak isimlendirmiştir. Öğrenimini İngiltere'de tamamlamış olan Fahri Altınör, işletme ve otel işletmeciliği dalında İsviçre'de master yapmış. KKTC dışında bulunduğu sürede kendini geliştirecek tüm sosyal aktivitelerde yer alan Altınör, şimdi Kuzey Kıbrıs'ın en köklü oteli olan Malpas'ın Genel Müdürlüğünü sürdürmektedir.

Başarılarını 1980 yılından bu yana sürdüren Altınör Şirketler Grubu, faaliyet gösterdiği sektörlerde, kalite ve müşteri memnuniyetini bir araya getiren markalar oluşturmayı prensip edinmiştir.Tecrübesini ve vizyonunu bulunduğu coğrafyanın ötesine taşımayı ulusal bir sorumluluk olarak benimseyen Altınör Şirketler Grubu, çağın gereksinimlerini uzmanlık alanlarında titizlik ve güler yüz anlayışını benimseyerek en değerli kaynağı olan çalışanlarının gücüne, desteğine ve bilgisine inanarak bulunduğu konumu koruyacaktır.